2 : 5

(2:0,0:2,0:3)

HC Draci Bílina

HC Děčín : HC Draci Bílina 2:5 (2:0,0:2,0:3)

Také ve čtvrtém vzájemném utkání porážíme Děčín a ještě více se nám podařilo zamotat boj o sedmou příčku ve skupině, zajišťující účast ve druhé lize i nadcházejícím ročníku II.ligy.

Utkání začalo opatrně z obou stran, oba celky věděly o co se hraje. Šance postupně byly na obou stranách avšak střelecky se prosadili pouze domácí střelci. A tak do kabin jsme odcházeli za pro nás nepříznivého stavu 0:2.

V kabině padlo pár hlasitějších slov, došlo i k pohybu v sestavě a na ledě to ve druhé třetině bylo znát. Během druhé třetiny se nám povedlo stav vyrovnat na 2:2 a tak bylo jasné, že o osudu utkání rozhodne až třetí třetina.

Ve čtvrté minutě třetí třetiny jsme vstřelili třetí branku a strhli vedení na svou stranu. Domácí stupňovali svůj tlak na naší branku, avšak díky obětavému výkonu všech hráčů v poli i pozornému výkonu brankáře Michailova jsme náporuu odolávali. Domácí proto dvě munuty před koncem utkání odvolali brankáře a vsadili vše na jednu branku. Avšak nám se podařilo získat kotouč ve středním pásmu a střelou od modré trefil Vojta Kubinčák prázdnou branku Děčína a upravil na 4:2 pro Draky. Ani za tohoto stavu domácí zbraně nesložili a pokračovali ve hře bez brankáře. Nepřesnou přihrávku domácích obránců na naší modré čáře správně přečetl Kuba Zdeněk a osamocen odvezl sám kotouč do opuštěné domácí branky a tím uzavřel skóre dnešního utkání na 5:2