Zimní stadion Jablonec n.N., 16.10.2021 18:00

Po prodl.

(2:3,0:0,1:0)

HC Draci Bílina

HC VLCI Jablonec : HC Draci Bílina 4:3 (2:3,0:0,1:0)

Vlci trestali naše vyloučení. Všechny čtyři branky, včetně rozhodující v prodloužení, padly při početní výhodě domácích Vlků.. 12 vyloučení je prostě hodně. Nás to stálo jak síly, tak i body ze hřiště soupeře.

Utkání jsme začali výborně. V čase 4:54 vstřelil Petr Mašek již svou druhou branku v utkání a vedli jsme 3:0. Bohužel pak následovalo několik vyloučení na naší straně a soupeř toho využil. Do kabin jsme odcházeli za stavu už jen 3:2 v náš prospěch.

Celou polovinu času druhé třetiny jsme v důsledku pěti vyloučených hráčů odehráli v oslabení. Naštěstí v této třetině tuto naši nedisciplinovanost soupeř nepotrestal góly v naší síti, ale stálo nás to spoustu sil, které nám pak chyběly na konci utkání.

Třetí třetina přinesla nápor soupeře na naši branku, který jsme bohužel nedokázali, i vlivem úbytku sil v důsledku našich častých vyloučení a nutnosti hrát pouze ve formacích určených hrát v oslabení, ubránit. Pět minut před závěrečnou sirénou tak soupeř dokázal další ze svých přesilových her využít k vyrovnání. Do konce utkání už pak branka nepadla, ale do prodloužení jsme si přenesli i vyloučeného hráče.

Prodloužení pak vzalo za rychlý konec. Vlci za 49 sekund přesilovou hru 4 na 3 využili ke vstřelení rozhodující branky a berou tak druhý bod z tohoto utkání.

Před utkáním bychom asi bod brali všemi deseti. Vzhledem k vývoji utkání jsme se bohužel sami připravili o větší bodový zisk z vlčího ledu.