SK HC Draci Bílina

Vítejte na stránkách hokejového klubu
SK HC Draci Bílina
www.dracibilina.cz

Příští zápas

HC RODOS Dvůr Králové.. vs HC Draci Bílina

Datum a čas konání: 27.11.2021 18:00

Kačka v širší nominaci na Olympijskou kvalifikaci

Kačka v širší nominaci na Olympijskou kvalifikaci

Trenéři dnes zveřejnili širší nominaci na olympijskou kvalifikaci, kterou sehraje naše ženská reprezentace ve dnech 11. - 14.11.2021 v Chomutově. Při této příležitosti jsem vyzpovídal naši Dračici. Jak bylo na MS v Calgary?? Jak se těší na kvalifikaci..

 

Jaké bylo z tvého pohledu letošní MS v Calgary?? 

- Z mého pohledu bylo hodně ovlivněné všemi COVID opatřeními, ale i přesto skvěle zorganizované. A z toho hokejového, do utkání jsem sice nezasáhla, ale byla jsem na všechny zápasy na střídačce, což předčilo mé očekávání, na trénincích se mi dařilo a snažila jsem se holky podporovat jak jen to šlo. Škoda jen, že nevyšly zápasy o umístění, to by se pak na MS určitě vzpomínalo daleko lépe.

 

Úvod MS se vám zdařil, jak moc těžká byla utkání ve skupině B s Dánskem, Maďarskem, Německem a Japonskem ??

- Skupina byla velmi náročná hlavně po psychické stránce, do všech zápasů jsme šly s vědomím, že plníme roli favorita a to není oblíbená role našeho týmu. Naštěstí jsme to ve skupině dokázaly zvládnout a skupinu vyhrát.

Těsná prohra s Finskem asi pak moc mrzela??? Postup do semifinále byl opravdu blízsko...

- Prohra určitě mrzela, daleko víc i tím, že jsme si dokázaly, že s Finskem můžeme hrát, ale bohužel výsledek 1:0 v náš neprospěch je asi to nejhorší co se v téhle části turnaje může týmu přihodit.

Jak vůbec probíhala příprava na MS v době covidu??

- Příprava byla určitě omezena značnými nařízeními jako například nošení respirátorů i v průběhu rozcviček apod., ale vesměs kromě toho a častého testování si nemyslím, že by v tom byla extra velká změna proti letům minulým. Pak jediný velký rozdíl byla 5ti denní karanténa v dějišti ms, kde si myslím, že jsme si s tím poradily také slušně, když probíhala příprava alespoň v rámci suché a taktické přípravy přes zoom. 

 

MS mělo původně být v květnu. Už v dubnu jste se tedy pilně připravovaly, jak moc vás zasáhlo zrušení? 

- Byla to velká rána, všechny nás to moc zasáhlo, padlo i pár slz. Věřily jsme ale, že IIHF a Hockey Canada najdou nějaký způsob jak MS uspořádat co nejdřív v náhradním termínu a musely se zase brzy začít koncentrovat na nové datum konání.

Ve dnech 11. – 14. listopadu celý tým čeká olympijská kvalifikace nedalekém Chomutově. Postup by byl historickým momentem českého ženského hokeje, Jak to vidíš s postupem na OH??

- Postup je určitě na dosah, papírově budeme určitě favorité celého turnaje a já věřím, že se s touhle rolí popereme úspěšně a 14. listopadu spolu budeme moct oslavit historický moment/postup na OH v Chomutově společně.

A co hokej na klubové úrovni?? Budeš chytat a trénovat i nadále v Bílině??

- Přesně tak, plánuji v Bílině zůstat. Jsem tu spokojená jak v Juniorech, kde mi trenéřivycházejí vstříc a nechávají mě chytat zápasy. Tak i s možností, kterou mám trénovat s místním “A” mužstvem, což je pro mě obrovská zkušenost a skvělá příprava.

Stíháš vůbec ještě něco mimo hokeje?? Jaké máš záliby a koníčky??

- Stíhám k hokeji přidat ještě hokejbal :D před dvěma lety jsem do přípravy zapojila kruháče a crossfit, který taky ještě občas zvládám zapojit. A letos jsem začala ještě trénovat děti u nás v Bílině, což mě taky velice chytlo a doufám, že i to půjde v pohodě dlouhodobě skloubit se studiem.

Děkuji za rozhovor a přeji hodně úspěchů jak na ledě tak při studiu i v osobním životě

 

Kompletní informace k olympijské kvalifikaci, včetně možnosti objednat si vstupenky najdete zde.

Poslední zápas

HC Draci Bílina
MOSTEČTÍ LVI
2:3
Podrobnosti

Nejbližší narozeniny

27.11.2021 Erik Mareš (21)
29.11.2021 Jakub Zdeněk (27)
01.01.2022 Jan Bittner (29)
22.01.2022 Richard Záruba (22)
04.02.2022 Vojtěch Kubinčák (43)

Najdete nás na Facebooku

Město Bílina Komovia KZ System ATP Nutrition Factory

Počet návštěv: 10378
Posledních 30 dnů: 1476 | Posledních 7 dnů: 327 | Poslední den: 25

© 2021 SK HC Draci Bílina | Všechna práva vyhrazena | dracibilina@email.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne