HC Roudnice nad Labem vs SK HC Draci Bílina

Datum a čas konání: 8.12.2022 18:30
Místo: Zimní stadion Roudnice nad Labem

Jsme vládci Bíliny

Středeční duel ohlásil domácí tým jako bitvu o Bílinu, což jistě přidalo na atraktivitě utkání. Nutno uznat, že tomu i odpovídala divácká kulisa na stadiónu. Myslíme, že kdo ve středu přišel na utkání do hlediště nelitoval.

Úvodní třetina sice jasně vyzněla v náš prospěch, ale pak se hra vyrovnala a zejména třetí třetina přinesla brankové hody. Konečný stav 7:4 pro nás znamená, že jsme se stali Vládci Bíliny.

Nejdůležitější ale z našeho pohledu je to, že bitva se, alespoň dle nás, vedla v duchu hokejových pravidel. I když bylo uděleno celkem 23 trestů, všechny vyplynuly ze hry, bez žádných záludností. O vládci tak rozhodla jen předvedená hra na ledě, což je jen dobře a za což všem aktérům, v bílých i černých dresech, na ledě děkujeme. Stejné, né-li větší poděkování si zaslouží i diváci v hledišti. Věříme, že si i oni hokej náležitě užili. Další utkání obou bílinských týmů by mělo proběhnout v neděli 30.10.2022 od 17:00.

Fotogalerii z utkání od Pavla Korkeše na Rajčeti si můžete prohlédnout zde.

Pokud jste utkání neviděli, máte možnost, po zaregistrování, záznam utkání shlédnout na stránkách Czech ice hockey TV. Navíc je tam možno sledovat i další utkání Bíliny, utkání bílinských dorostenců a juniorů, utkání II.ligy a dalších.